PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=221158}

Mała Miss

Little Miss Sunshine
7,1 101 307
ocen
7,1 10 1 101307
7,5 32
oceny krytyków
Mała Miss
powrót do forum filmu Mała Miss

- gdzie jest teraz dziadek?
- w bagażniku naszego samochodu
hahaha no tutaj to się akurat uśmiałam :D

ocenił(a) film na 9
Betty_C

Też mi się to podobało. I jeszcze to jakiego dziadek nauczył ją układu :D

Nicki_Brand

Taa układ był mega. xD

ocenił(a) film na 6
Betty_C

Jedyna scena w której sie śmiałem... Szkoda że Will Arnett nie grał tego wodzireja ma koleś gębę do scen typu '' kot na pustyni co nie ogarnia tej kuwety''

W ogóle to aż się prosiło o to żeby w scenie jak wracają po dziewczynke i wciągają ją do samochodu ktoś z przechodniów zadzwonił na policję i zgłosił porwanie ;p Można by wtedy płynnie przejść do wątku policjanta na szosie.

ocenił(a) film na 8
Betty_C

To ciekawe, bo oglądałem ten film w telewizji i takiej wypowiedzi nie było. W którym to momencie?

karlolek91

hmmm to była już końcówka filmu (ostanie 15min. tak sądzę), kiedy Olive rozmawiała na scenie z tym prezenterem (przed występem). :)

ocenił(a) film na 8
Betty_C

Widocznie w profesjonalnym tłumaczeniu zostało to pominięte lub ktoś źle przetłumaczył amatorsko - pamiętam, że facet od dźwięku pytał się dziewczynki, kto pomógł jej wybrać ten kawałek, i powiedziała że dziadek. Ale nie było tam nic o tym, gdzie on teraz jest. Specjalnie wyczekiwałem tego momentu, bo wcześniej przeczytałem twój komentarz.

karlolek91

Bardzo możliwe. Często dialogi nie są tłumaczone w pełni, lub, w zależności od tłumacza, występują inne sformułowania. Dlatego warto oglądać filmy z napisami, aby można było usłyszeć głos aktora i porównać swoje tłumaczenie z tym podstawionym do filmu w formie napisów.

karlolek91

Tu chodzi o inny moment, nie ten z przekazaniem płyty ;) Tekst o Dziadku jest gdy mała wychodzi już na scenę i ręką przywołuje do siebie prowadzącego, bierze od niego mikrofon i mówi:
- Chciałabym zadedykować ten występ mojemu dziadkowi, który nauczył mnie kroków.
- Ooo, to słodkie! A gdzie on teraz jest?
- W bagażniku naszego samochodu.

Jakoś tak to było - przed chwilą oglądałam ^^
Dla mnie film i tak ma największego plusa za sposób uruchamiania samochodu xDD

ocenił(a) film na 8
Etka90

Ale oglądałaś ten film w telewizji lub na DVD, tudzież z innego źródła, w którym było "profesjonalne tłumaczenie"? Chciałbym przeczytać wypowiedź specjalisty od motoryzacji, czy rzeczywiście można w ten sposób uruchamiać ogórka. Kluczowe jest ustalenie, co tak naprawdę się zepsuło. Chyba zacięła się skrzynia biegów, tylko na którym biegu?

karlolek91

Specjalistą od motoryzacji to ja nie jestem, ale samo to ciągłe pchanie samochodu było dla mnie osobiście przekomiczne ;)
A film oglądałam w telewizji z polskim lektorem, ale widziałam też ten fragment po angielsku (w Internecie) i wyraźnie Olive mówi: "In a trunk of our car", więc w tym przypadku tłumaczenie było dobre ;)

ocenił(a) film na 10
karlolek91

Nie tylko ogórka, ale każdy samochód z ręczną skrzynią biegów - przy przełączaniu biegów kluczowa jest prędkość, a nie numerek - wcale nie trzeba po kolei przełączać 1-2-3-4-5, tylko przy odpowiedniej prędkości można od razu wrzucić 3, tak jak hamując, od razu schodzisz do najniższego biegu / luzu, bez potrzeby schodzenia po kolei z biegów.

Jeśli z jakichś powodów nie dało się wrzucić 1 i 2 (bo zacinała się na nich skrzynia biegów) to rozwiązanie zaproponowane przez mechanika brzmi bardzo logicznie :)

ocenił(a) film na 3
Betty_C

jedyna śmieszna scena w tym filmie :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones